Historia i walory Mercedesa klasy E

Mercedes E jest modelem, który zalicza się do reprezentantów tak zwanej wyższej klasy średniej. Rzeczony model samochodu zadebiutował na rynku w 1993 roku. Auto to zyskało imponującą popularność na całym świecie. Może także poszczycić się zaszczytnym mianem najlepiej sprzedającego się auta Mercedesa w całej dotychczasowej historii marki. Jak do tej pory na rynek zostało dostarczonych ponad 11 milionów egzemplarzy rzeczonego modelu samochodu.

Model ten odznacza się również niezwykle ciekawym rysem historycznym. Formalnie za początek serii E uznaje się rok 1993, niemniej jednak część ekspertów dopatruje się początków serii w prototypach z 1947 roku. Klasa E doczekała się także bardzo wiele wariantów, które są dostosowane do zróżnicowanych upodobań konsumentów. Wspomniany model samochodu jest bowiem dystrybuowany w wersjach sedan, coupé, kombi oraz kabriolet. Oznacza to, że z samochodu mogą korzystać zarówno osoby ukierunkowane na konkretne cele zawodowe, jak i miłośnicy nieskrępowanej wolności, której mogą doświadczyć, jeżdżąc kabrioletem w trakcie wakacyjnej ekskursji.

Opinie o samochodzie Mercedes E są z reguły pozytywne. Eksperci podkreślają wysoką jakość wykonania oraz estetycznie zaprojektowane wnętrze. Część zwolenników rzeczonego modelu samochodu uważa, że za tak wysoką jakość dobrze jest zapłacić odpowiednie pieniądze.

Do zalet, jakie wykazuje test auta Mercedes E, należą przede wszystkim ergonomia i starannie zaprojektowany układ jezdny. Znakomita ergonomia sprawia, że auto jest niezwykle bezpieczne i wygodne. Wszystkie elementy wyposażenia zostały rozlokowane w taki sposób, by kierowca nie tracił czasu na naprawianie niepotrzebnych usterek czy szukanie najważniejszych sprzętów. Innym walorem rzeczonego auta jest solidny układ jezdny, który sprawia, że przemieszczanie się po drodze przebiega wydajnie i nie implikuje niepotrzebnych przeszkód. Auto charakteryzuje się także sporą przestrzenią, z jakiej mogą cieszyć się pasażerowie.

Mankamenty opisywanego samochodu dotyczą przede wszystkim relatywnie wysokich kosztów utrzymania oraz dość wysokiej ceny w porównaniu z innymi samochodami tego samego segmentu rynku.

Autor

Auto-Moto24.pl

Serwis motoryzacyjny

Zobacz również