Mazda CX-7 - auto dla kierowców lubiących wyzwania

Mazda CX-7 jest autem, które jest zaliczane do kategorii crossover SUV. Rzeczony model samochodu był wytwarzany w latach 2007-2012. W tym czasie auto to zyskało rzesze zadowolonych klientów, którzy do dzisiaj silnie identyfikują się z marką. Fakt ten nie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę wysoką jakość modeli samochodów, które są dostarczane na rynek przez fabryki Mazdy.

Opisywany model samochodu jest pierwszym modelem Mazdy w klasie crossobver. Jego prototypem było auto Mazda MX-Crossport. Mazda CX-7 okazała się wartościowym substytutem dla sprzedawanego wcześniej w Japonii i USA auta Mazda Tribute, które charakteryzowało się mniejszymi możliwościami jazdy w terenie. Rzeczony model samochodu był skorelowany na płaszczyźnie konstrukcyjnej z takimi modelami jak na przykład MPV, Mazda 5 oraz Mazda 6 MPS. W 2009 roku Mazda CX-9 doświadczyła gruntownego faceliftingu. Historia opisywanego modelu samochodu kończy się w roku 2012, kiedy to na rynku zadebiutowała Mazda CX-5.

Opinie o samochodzie Mazdy są z reguły pozytywne. Recenzenci podkreślają fakt, że jest to udany debiut Mazdy w segmencie samochodów klasy SUV. Na uwagę zasługuje także przemyślana i subtelna stylistyka samochodu, która przywodzi na myśl auta klasy minivan. Samochód ten nie traci jednak nic na swojej wydajności pomimo na pierwszy rzut oka delikatnego wyglądu. Walorami opisywanego modelu samochodu są przede wszystkim praktyczny układ jezdny oraz wydajny silnik.

Oznacza to w praktyce, że auto bardzo dobrze sprawdza się podczas pokonywania długich i wyczerpujących tras. Test auta wykazuje także, że sporym atutem rzeczonego modelu samochodu jest system klimatyzacji oraz ogrzewania. System ten zapewnia wygodę nie tylko kierowcy, ale także pasażerom, którzy mogą w ten sposób odbyć podróż w komfortowych warunkach.

Tak jak w przypadku każdego modelu samochodu, również tu projektanci nie ustrzegli się błędów. Elementami deficytowymi, jakimi odznacza się Mazda CX-7 są nieergonomiczne rozplanowanie elementów wyposażenia oraz wysokie koszty eksploatacji i konserwacji pojazdu, które mogą zniechęcić oszczędnych kierowców.

Autor

Auto-Moto24.pl

Serwis motoryzacyjny

Zobacz również