Jak naprawić drobne uszkodzenia na karoserii

Karoseria naszego samochodu jest nieustannie narażona na różnego rodzaju uszkodzenia, dlatego faktycznie należyte dbanie o tą karoserię będzie bardzo istotne. To taki element samochodu, który cały czas ma kontakt z czynnikami środowiskowymi, a dodatkowo narażony jest na uszkodzenia np. na parkingu, gdzie przypadkowe otarcie, uderzenie drzwi to niestety przykra codzienność. Wyjeżdżające z salonu auto prezentuje się okazale i niewątpliwie będziemy również chcieli, by jak najdłużej w takim stanie się utrzymało. Drobne zarysowania i uszkodzenia na karoserii z biegiem czasu są jednak normą i dlatego pojawia się pytanie jak ewentualnie będzie można sobie z nimi poradzić.

Niewielkie uszkodzenia karoserii

Pojawienie się niewielkich uszkodzeń na karoserii samochodu to praktycznie wydarzenie nieuniknione. Czasami nawet nie wiemy kiedy się pojawiły, ponieważ na lekko przybrudzonym samochodzie nie będą one widoczne, a po tym jak go umyjemy okazuje się, że w miejscu, które jeszcze nie dawno wyglądało perfekcyjnie obecnie znajduje się jakieś uszkodzenie. W takiej sytuacji pojawia się pytanie o to jak będzie można takie niewielkie uszkodzenia usunąć, jeśli już na lakierze będą się pojawiały. W tym momencie warto zauważyć między innymi, że istnieją różne produkty w sklepach motoryzacyjnych, które mogą nam pomóc w walce z uszkodzeniami karoserii.

Kredka do lakieru

Przy takim podstawowym uszkodzeniu, gdy pojawia się niewielka rysa można zdecydować się na kredkę do lakieru, którą należy kolorystycznie dopasować do lakieru, na którym będzie wykorzystywana. Kredka będzie delikatnie wypełniała taka rysę i w ten sposób doprowadzi do jej likwidacji i jednocześnie pozwoli na uzyskanie kolorystyki, która będzie taka sama jak kolorystyka lakieru. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli rysy będą głębsze to w takiej sytuacji kredka sobie nie poradzi i nie zapewni odpowiedniego pokrycia. obok kredek pojawiają się także płyny do lakieru w jego kolorze, które również mają zapewnić należyte pokrycie takich elementów.

Więcej na http://leonwebdesign.pl/renowacja-i-ochrona-lakieru/gbmm/naprawa-drobnych-uszkodzen-karoserii.html >>

Pasta polerska

Na nieco większe, ale jeszcze nie sięgające do struktury blachy uszkodzenia będzie można zastosować pastę polerską. To rozwiązanie, które będzie efektywne, ponieważ nakładana pasta polerska uzupełni uszkodzenie, a następnie odpowiednio wypolerowana przy użyciu specjalnego pada doprowadzi do całkowitego usunięcia rysy i sprawi, że lakier uzyska idealny wygląd. Każdy lakier samochodowy ma bowiem pewną powlokę zabezpieczającą, której starcie nie będzie powodowało uszkodzeń, jeśli więc rysa nie jest duża to takie polerowanie pozwoli na wygodne oczyszczenie lakieru i usunięcie niedoskonałości bez obaw o to, że cała struktura lakieru zostanie naruszona przez takie polerowanie. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to by przy polerowaniu lakieru zachować odpowiedni umiar i nie robić tego zbyt agresywnie, ponieważ wtedy to polerowanie może zrobić się zbyt głębokie i tym samym lakier zostanie uszkodzony. Dlatego w przypadku osób niedoświadczonych nie będzie wskazane użytkowanie maszyn polerskich, które szybko wypolerują samochód, ale osoba niedoświadczona doprowadzi do uszkodzenia powłoki.

 

Autor

Auto-Moto24.pl

Serwis motoryzacyjny

Zobacz również