Zamów nowego Mercedesa CLA Shooting Brake w polskim salonie

Nowy Mercedes CLA Shooting Brake dostępny jest już w ofercie Duda-Cars – Mercedes-Benz. Umów się na jazdę testową i zamów nowego CLA w polskim salonie. Rozpoczęcie dostaw od września 2019.

Dynamiczne proporcje samochodu, przejawiające się w charakterystycznej dla aut coupé linii bocznych szyb, wydłużonej masce oraz mocno opadającej tylnej części, robią doskonałe wrażenie. Pod maską pracują dynamiczne i niezawodne jednostki napędowe CLA o mocy od 136 do 224 koni mechanicznych. Najtańsza wersja z silnikiem CLA 180 ma kosztować 130 600 złotych, najdroższa – 170 000 zł. Oczywiście mowa o standardowym wyposażeniu. Na miłośników personalizacji czeka bogata oferta opcji, m.in. warianty Progresive, AMG czy najbardziej ekskluzywna – Edition 1.

Shooting Brake – elegancki atleta

Wizualna strona nowego CLA prezentuje go jako eleganckiego i sportowego atletę. Połączenie najważniejszych zalet segmentów coupé oraz kombi zaowocowało stworzeniem niezwykle praktycznego i jednocześnie dynamicznego samochodu o dużej przestrzeni załadunkowej, pojemnej kabinie oraz sportowych osiągach. 

Dostępna od września 2019 wersja z nadwoziem Shooting Brake wyróżnia się charakterystycznym „nosem rekina” na masce. Płynnie przenika on w sportową linię boczną oraz komponującą się z potężnym, muskularnym tyłem samochodu. Wszystko to powoduje, że nowy CLA doskonale sprawdzi się zarówno podczas rodzinnego wypadu, wyjazdu na większe zakupy, jak i do wszelkiego rodzaju sportowych aktywności.

Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy

Nowy CLA Shooting Brake wyposażony został w systemy wszechstronnego wspomagania kierowcy. Począwszy od standardowego aktywnego asystenta utrzymania pasa ruchu, poprzez układ antykolizyjny, aż po adaptacyjny tempomat z kontrolą odległości. 

Komfort i bezpieczeństwo jazdy podnoszą również aktywny asystent ograniczeń prędkości oraz asystent zmiany pasa ruchu i martwego pola. Wszystko to sprawia, że nowy CLA jest w stanie poruszać się częściowo autonomicznie w określonych warunkach jazdy.

Bogate opcje personalizacji

Tym, dla których bogate wyposażenie dostępne w standardzie nowego CLA to za mało, Mercedes oferuje szerokie możliwości personalizacji w jednej z trzech linii designu i funkcjonalności. Pierwszą z opcji będzie Progressive (cena 11 896 zł). Obejmuje ona 18-calowe koła wykonane z lekkich kompozytów, sportową, wielofunkcyjną kierownicę ze skórzanym wykończeniem oraz komfortowe fotele i kanapę z oparciem dzielonym w stosunku 40:20:40. Indywidualnego stylu dodają ozdobne elementy na wydechu oraz chromowane paski na przednim i tylnym zderzaku.

Nieco więcej, bo 16 103 zł będzie trzeba zapłacić za pakiet wyposażenia z linii AMG. Poza 18-calowymi obręczami kół z lekkiego stopu, osłonami progów AMG i zderzakami, w tej opcji otrzymujemy sportowe fotele i kierownicę obszytą skórą nappa, a także komfortowe, obniżone zawieszenie. Uzupełnienie całości stanowią aluminiowe elementy ozdobne kokpitu z podłużnym szczotkowaniem. Linia AMG wyposażona została w bezpośredni układ kierowniczy ze zmiennym przełożeniem.

Ostatnia i najbardziej ekskluzywna opcja obejmuje wariant Edition 1. Bazująca na linii AMG wersja będzie droższa od podstawowej o ponad 28 tysięcy złotych. W tej cenie otrzymujemy szereg dodatkowych elementów wizualnych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Auto postawione jest na 19-calowych obręczach AMG z pomarańczowym rantem. Wersję Edition 1 uzupełniają pakiet Night, reflektory LED High Performance oraz pomarańczowe akcenty na drzwiach, tapicerce i dywanikach. Warto dodać, że auto w tej opcji dostępne będzie wyłącznie w pierwszym roku swojej obecności na rynku.

Nowy Mercedes CLA Shooting Brake – sprawdź ceny

Najtańsza wersja CLA 180 w podstawowej wersji wyposażenia będzie kosztowała 130 600 zł. Za CLA 200 z silnikiem o mocy 163 KM zapłacić trzeba będzie 143 500 zł, za CLA 220 – 155 300 zł. Najdroższa będzie wersja CLA 250 4Matic – w standardowym wyposażeniu należy przygotować się na wydatek 170 000 zł.

 

Autor

Auto-Moto24.pl

Serwis motoryzacyjny

Zobacz również