Czym urzeka samochód Lexus GS 250?

Lexus GS 250 jest interesującą alternatywą zaprezentowaną przez japońskiego producenta aut na rynku, motoryzacyjnym, który już od dawna jest zdominowany przez niemieckie firmy. Nowy Lexus GS 250 odznacza się także całkiem innym designem. Przy projektowaniu auta zrezygnowano bowiem z klasycznej obłej stylizacji. W zamian za to samochód nabrał surowych kształtów, które podkreślają jego dynamikę.

Test auta wykazuje nad wyraz solidne wykonanie. Staranny montaż i precyzja dopasowania poszczególnych elementów sprawią, że auto zachwyci nawet największych malkontentów. Niestety, w tej dziedzinie nie obyło się bez pewnych mankamentów. Na przykład manetka tempomatu została zaprojektowana w taki sposób, jaki ma miejsce w przypadku tańszych modeli Toyoty. Z drugiej strony, bardzo ciekawym rozwiązaniem są wygodne i eleganckie fotele. Mogą one być dowolnie regulowane i dopasowane do każdej sylwetki. Z tego też powodu znacząco polepszają one komfort jazdy i przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa kierowcy oraz podróżnych.

Jeśli chodzi o parametry, auto jest w stanie osiągnąć prędkość 230 kilometrów na godzinę. Wiele osób narzeka jednak na brak wystąpienia momentu obrotowego. Na uwagę zasługuje wyjątkowo niski współczynnik oporu dynamicznego na poziomie zaledwie 0,27. Oznacza to, że nawet podczas szybkiej jazdy nie musimy konfrontować się z przeszkadzającymi szumami powietrza. Opisywany model samochodu jest także ekonomiczny. Samochód ten spala w cyklu mieszanym około 8,9 litra paliwa na 100 kilometrów. Kierowcy nie muszą także zbytnio martwić się zużyciem paliwa przy autostradowej jeździe.

Opinie o samochodzie Lexus GS 250 są na ogół pozytywne. Tak jak wspomniano na początku artykułu, pojazd ten stanowi wartościową opcję na dość skostniałym rynku motoryzacyjnym. Auto docenią osoby potrzebujące zarówno wytrzymałego pojazdu na przykład z uwagi na dojazdy do pracy, jak i amatorzy wakacyjnych wyjazdów w gronie najbliższych. Ciekawa estetyka sprawia, że auto znakomicie prezentuje się na drodze i cieszy oko swojego nowego posiadacza.

Autor

Auto-Moto24.pl

Serwis motoryzacyjny

Zobacz również