Jak szybko przemalować auto do sprzedaży?

Ubytki w lakierze, drobne stłuczki, czy wszelkiego rodzaju inne mankamenty mogą powodować nie tylko, że opinia o samochodzie nie będzie dla sprzedającego auto korzystna, ale również to, że cena za nie może zdecydowanie być niższa, niż początkowo zakładaliśmy. Jak tanio i szybko poprawić wygląd swojego auta? Sprawdźmy!

Lakierowanie dla kogo?

W przypadku chęci sprzedaży auta, lakierowanie może okazać się niezbyt korzystnym, zwłaszcza pod względem finansowym, zabiegiem. Wizyta u lakiernika, nawet w przypadku drobnych ubytków w lakierze, czy otarć, kosztować może nawet paręset złotych. Jeśli mankamentów kosmetycznych auta jest więcej, może zaistnieć nawet potrzeba przemalowani i wyrównania powierzchni całego auta, a tutaj rachunku spodziewać musimy się już w tysiącach. 

Za odnowienie lakieru średniej wielkości auta, przyjdzie nam zapłacić od 4 do 5 tysięcy złotych. 

Czy można taniej?

Można! A z pomocą przychodzą nam w tym przypadku naklejane z arkusza folie. Może i na pierwszy "rzut ucha" pomysł wydaje się absurdalny, to jest on w Polsce bardzo popularny i znany już od dobrych kilku lat. 

Co najważniejsze odnowienie w taki sposób nawet całej karoserii auta kosztuje jedynie od 2-3.5 tysiąca złotych, zatem w porównaniu do lakierownia, jest to znacznie korzystniejsza cena. 

Do zabiegu niezbędne będzie odpowiednie przygotowanie powierzchni, jednak poddać ją możemy nawet auta, których eksploatacja przebiegała dość intensywnie - np. dostawczych, czy terenowych. Nałożona warstwa folii maskuje wszelkie nierówności lakieru, a także zapobiega przed powstawaniem nowych ubytków. 

Problem może pojawić się, gdy zechcemy zmienić powłokę auta, lub gdy wcześniejsza zostanie mocno zarysowana. W tym celu lepiej udać się do specjalisty, który wyposażony w odpowiednie substancje, z łatwością upora się ze starą folią. 

Jeszcze taniej? Jeszcze szybciej?

Gdy zależy Ci na metodzie, którą mógłbyś/mogłabyś wykonać nawet samodzielnie we własnym garażu, folia natryskowa jest czymś dla Ciebie. Do tego wystarczy Ci jedynie pistolet do malowania i kondensator, a możliwości zmiany aparycji Twojego auta jest naprawdę wiele. 

Folia natryskowa jest grubsza od tej naklejanej, a jej usunięcie przy odpowiednim podważeniu jest bardzo łatwe. Warto o fakcie uprzedzić kolejnego właściciela, gdyż początkowo pozytywny test auta, może skończyć się niemiłym zaskoczeniem ze strony klienta, który przy pierwszym myciu niefortunnie pozbędzie się pięknej warstwy folii. 

Folia natryskowa odporna jest na działanie temperatur i chroni przed obrażeniami mechanicznymi.

Autor

Auto-Moto24.pl

Serwis motoryzacyjny

Zobacz również