Preparaty chroniące lakier przed kamieniami

Niekiedy na naszych samochodach pojawia się charakterystyczny wapń. Kamień najczęściej zjawia się, gdy pojazd został zaparkowany w pobliżu źródła twardej wody i bezpośredniego światła słonecznego. Na przykład - samochód został zaparkowany w pobliżu systemu nawadniania ogrodu z twardą wodą, która stwardniała w ciągu kilku minut na słońcu i dzięki wysokiej temperaturze. W takim przypadku niezbędne są preparaty chroniące lakier przed kamieniami. Przydadzą się też domowe sprawdzone sposoby na usunięcie kamienia.

Jak pozbyć się kamienia?

Nie próbuj używać siły i nie usuwaj kamienia twardymi gąbkami lub sprzętem kuchennym. W przypadku lekkiej warstwy kamienia wapiennego myjemy samochód ręcznie w myjni szamponem o neutralnym pH. Następnie używamy bezpiecznego środka czyszczącego do usuwania. Po usunięciu myjemy samochód ponownie. W ekstremalnie trudnych przypadkach kamienia używamy polerowania maszynowego. Jak można chronić samochód przed pojawieniem się kamienia? Woskowanie, wklejanie, konserwowanie. Z najnowszych doświadczeń wiemy, że woskowanie przeciwko osadzaniu się kamienia znacznie pomoże. Może tworzyć się w tym przypadku wapno, ale będzie ono znacznie łatwiejsze do usunięcia.

Inne sposoby

Jeśli mieszkasz w obszarze, który corocznie pada śnieg, najprawdopodobniej skończysz z plamami wapnia i nagromadzeniem się na twoim samochodzie do końca zimy. Podczas gdy większość plam wapnia w gospodarstwach domowych jest wynikiem twardej wody, plamy wapnia na samochodach są zwykle powodowane przez sól (chlorek wapnia), która jest nakładana na drogę, aby zapobiec oblodzeniu powierzchni.

Możesz usunąć te plamy dość łatwo i bez uszkadzania farby za pomocą delikatnego domowego środka czyszczącego. Wlej ocet do butelki z rozpylaczem. Ułatwi to zastosowanie. Nie ma potrzeby rozcieńczania octu. Potraktuj osady octem. Spryskaj je mocno octem, a następnie przykryj cały obszar celofanem przez 15 minut. Ocet zmiękczy wapń i ułatwi jego usunięcie. Szoruj osady wapienne wilgotną szmatką do czyszczenia. Szmata powinna być mokra, ale nie przemoczona. Używaj silnego nacisku i mocnych, okrągłych ruchów. Gdy wapń zacznie się wydzielać, pamiętaj, aby regularnie spłukiwać szmatę, aby nie zeskrobać samochodu kawałkami wapnia. Możesz również dodać więcej octu za każdym razem, gdy spłukujesz szmatkę.

Gdy nie będziesz już mógł pozbyć się wapnia z lakieru samochodowego, możesz wycofać się z octem i spróbować ponownie. Przetrzyj samochód czystą, wilgotną ściereczką. Spowoduje to usunięcie wszelkich pozostałości wapnia i octu. Teraz Twój samochód jest gotowy do dobrego czyszczenia i polerowania po długiej zimie. Możesz dodać sok z cytryny do mieszanki, jeśli plamy wapniowe okażą się uparte. Nie używaj środków ściernych do usuwania wapnia. Można jednak szorować solą, która powinna się stopić, a nie zarysować farbę. Przetestuj wszystkie metody czyszczenia w małym, niezauważalnym miejscu w samochodzie, zanim zastosujesz je na dużą skalę. Jeśli kamień jest gruby, zwiększ ilość octu w roztworze. W naprawdę trudnych miejscach użyj octu prostego. Dostępne są również komercyjne środki czyszczące. Dokładnie sprawdź etykiety, aby upewnić się, że produkt można bezpiecznie stosować na wykończeniach samochodowych.

Sprawdź inne sposoby na http://catalogue.info.pl/a/xrky,preparaty-chroniace-lakier-przed-kamieniami >>

 

Autor

Auto-Moto24.pl

Serwis motoryzacyjny

Zobacz również