Charakterystyka samochodu Audi A6

Audi A6 jest niezwykle długo dostępnym na rynku modelem z segmentu wyższej klasy średniej. Auto wytwarzane jest przez niemieckiego producenta już od 1994 roku. Celem rzeczonego modelu samochodu było skuteczne zastąpienie modelu Audi 100.

Jak się potem okazało, projektanci Audi A6 znakomicie wywiązali się z tego zadania. Samochód odnotowuje bardzo dobre wyniki sprzedaży. Warto także wspomnieć, że walory rzeczonego auta nie są doceniane jedynie na płaszczyźnie komercyjnej. Rzeczony model samochodu jest niezwykle pozytywnie oceniany przez ekspertów z zakresu motoryzacji. Świadczy o tym na przykład zajęcie pierwszego miejsca w prestiżowym rankingu Światowy Samochód Roku 2005.

Test auta oraz recenzje użytkowników, którzy na co dzień mają styczność z Audi A6 wykazują wiele charakterystycznych cech. Opinie doświadczonych kierowców mówią jasno, że Audi A6 jest bezprecedensowym przykładem jednych z niewielu modeli samochodów, które są sprzedawane na współczesnym rynku motoryzacyjnym, które są stale poddawane procesowi faceliftingu.

Opinie o samochodzie Audi A6 podkreślają przede wszystkim wygodę i komfort jazdy. Bezdyskusyjnymi walorami tego modelu samochodu są bowiem ogromna przestrzeń dostępna dla kierowcy i pasażerów oraz ergonomiczne rozmieszczenie poszczególnych elementów wyposażenia. Tak duża funkcjonalność sprawia, że rzeczony model samochodu znakomicie nadaje się zarówno dla początkujących kierowców, którzy nie mają jeszcze wystarczającego doświadczenia z trudnymi sytuacjami na drodze, jak i dla tych kierowców, którzy często wyruszają w długie trasy i zmuszeni są spędzić za kierownicą wiele godzin. W obu opisywanych przypadkach ponadprzeciętna funkcjonalność samochodu okaże się cechą zbawienną, która nie tylko przyczyni się do poprawy ogólnego bezpieczeństwa jazdy, ale także sprawi, że kierowca nie będzie wyczerpany nawet po długiej, nużącej i monotonnej podróży.

Wady samochodu Audi A6 dotyczą głównie kwestii ekonomicznej. Należą do nich wysokie koszty utrzymania oraz relatywnie niekorzystna relacja jakości do ceny.

Autor

Auto-Moto24.pl

Serwis motoryzacyjny

Zobacz również